Znamy nominowanych do 3. edycji Nagrody im. Kazimierza Kutza

fot. Przemysław Jendroska

Poznaliśmy nominowanych do Nagrody im. Kazimierza Kutza. Nagroda promuje artystów łączących działalność artystyczną ze społecznym zaangażowaniem, prezentujących postawę bliską patronowi nagrody Kazimierzowi Kutzowi. Laureata 3. edycji nagrody poznamy 16 lutego 2023 r. podczas gali w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Nominowani do 3. edycji Nagrody im. Kazimierza Kutza:

• rysowniczka Marta Frej
  • reżyserka teatralna Maja Kleczewska
  • architekt Robert Konieczny
  • aktorka Maja Ostaszewska
  • malarz Henryk Waniek

O tym, kto w 2023 roku otrzyma Nagrodę im. Kazimierza Kutza, w styczniu zdecyduje kapituła, w której skład wchodzi m.in. prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz - Dziekan Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Organizatorami Nagrody są Miasto Katowice, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego i Uniwersytet Śląski w Katowicach.