Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Ligoniowy Laur przyznany dr hab. Dagmarze Drzazdze, prof. UŚ

03.03.2022
Fot 1. TVP Katowice, Fot 2. FB Civitas Christiana

Z wielką przyjemnością informujemy, iż podczas tegorocznej gali wręczenia nagród 47. Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia, jednym z laureatów została prof. UŚ dr hab. Dagmara Drzazga, wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego!

Ligoniowy Laur przyznany prof. UŚ dr hab. Dagmarze Drzazdze stanowi uznanie za całokształt pracy filmowej, w szczególności za upamiętnienie postaci błogosławionego księdza Jana Machy.

Śląsk to miejsce szczególnie ważne dla twórczości prof. UŚ dr hab. Dagmary Drzazgi, świadczy o tym dorobek aż ośmiu filmów z nim związanych oraz pasja z jaką przekazuje swoją wiedzę na temat jego historii oraz ludzi, którzy ją tworzą.

„Sięgnęłam kiedyś do miesięcznika Śląsk i przeczytałam artykuł o tym, że była gilotyna w Katowicach i o księdzu Janie Masze. (...) Byłam wstrząśnięta jak to możliwe, że nikt wcześniej nie zrobił takiego filmu. (...) Dla mnie to jest niezwykłe jak myślę o jego odwadze, przecież wiedział co za to grozi, a jednak spotykał się z młodymi ludźmi, chciał pomagać tym rodzinom w czasie wojny...” - dr hab. Dagmara Drzazga, prof. UŚ w wywiadzie dla Civitas Christiana TV o nagrodzie im. Juliusza Ligonia oraz filmie „Bez jednego drzewa las lasem zostanie”, do którego obejrzenia szczerze zachęcamy!

Składamy najserdeczniejsze gratulacje dla Naszej laureatki i życzymy dalszych sukcesów nieodzownie związanych ze Śląskiem!