Andrzej Fidyk jednym z jurorów na tegorocznej edycji Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, na który zakwalifikowało się aż pięć etiud naszej produkcji!

Andrzej Fidyk

W tym roku aż pięć etiud wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zakwalifikowało się na 42. Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie!

W Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych MiF 2023 znalazły się:

• „Pole” reż. Tomasz Grzymała | Dokument
    Żyjący na odludziu hodowca krów odkrywa istnienie nieznanej dotąd siły fizycznej. W celu zbadania jej konstruuje różne przyrządy pomiarowe i stara się rozwiązać nie dającą mu spokoju tajemnicę.
  • „Alicja” reż. Martyna Ludwig | Fabuła
    Kropla potu nieznajomego mężczyzny zmienia życie nastoletniej Alicji, chronionej dotąd przez pruderyjną matkę przed dostępem do wilgoci, która sprawia, że owoce pokrywają się meszkiem pleśni, a głowę dziewczyny nawiedzają niepokojące marzenia.
  • „Sprzedawca” reż. Patryk Kaflowski | Fabuła
    Darek jest właścicielem sklepu na skraju bankructwa. Sprawy przybierają dziwny obrót, gdy do jego sklepu przybywa duża dostawa półpancerzy. W sklepie pojawia się staruszek, który proponuje pomoc w sprzedaży.
  • „Mania!” reż. Lena Jaworska | Fabuła
    Mała dziewczynka Mania zostaje przywieziona przez rozhisteryzowaną matkę na wieś do domu ciotki. Podczas samotnego letniego pobytu zaprzyjaźnia się z kurą. Kiedy uświadamia sobie, po co ciotka hoduje kury, organizuje bunt.
  • „W pamięci” reż. Zofia Sawicka | Fabuła
    Pamięć nie chce być wolna od ,,ja’’. Determinuje tożsamość. Może się zdawać, że jesteśmy więźniami jej perspektywy. Czy uwolnienie od subiektywnego przynosi ulgę? W końcu to pamięć łączy z tym, co najbliższe. Może rzeczywistość da się wciągnąć choć na chwilę w grę z tym, co w pamięci? Ponadto na tej edycji festiwalu zobaczymy również film wyprodukowany w Wajda School & Studio, którym również mamy powody by się pochwalić!
  • „Trzy opowiadania o Basi” reż. Mateusz Pietrak | Dokument
    „Postanowiłam, że w tym roku umieram” – mówi ze śmiechem Basia, po której nie widać, że skończyła osiemdziesiąt lat. Spełnia się w roli babci, matki i siostry. A także na scenie. Podglądamy jej przygotowania do życiowego występu.

Film znalazł się również w Konkursie Polskim na tegorocznej edycji Krakow Film Festival, gdzie odbędzie się jego polska premiera, brawo ekipa!

Autorem zdjęć do powyższego filmu jest Paweł Kozak - student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Serdeczne gratulacje Pawle!

Na festiwalu w Koszalinie trzymamy również kciuki za:

• „Kiosk”, film dokumentalny wyreżyserowany przez Daniela Stope, naszego absolwenta i studenta Szkoły Doktorskiej UŚ. Autorami zdjęć do filmu są: Stanisław Cuske - nasz student, Józefina Gocman Dicks - nasza absolwentka oraz Paweł Chorzępa - nasz absolwent i wykładowca.
  • „Chleb i sól” pełnometrażowy film fabularny w reżyserii Damiana Kocura oraz ze zdjęciami Tomasza Woźniczki - naszych absolwentów
  • „Roving Woman”, pełnometrażowy film fabularny w reżyserii naszego absolwenta - Michała Chmielewskiego

Na koniec mamy jeszcze jedną, bardzo ważną informację! prof. Andrzej Fidyk, wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został jednym z jurorów 42. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film! Gratulujemy Panie Profesorze.

Wszystkim zakwalifikowanym gratulujemy i trzymamy za Was kciuki.

Stronę festiwalu znajdą Państwo tutaj: link