Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Sukcesy naszych studentów podczas 63. KFF

03.03.2022
Fotos z filmu „Trzy opowiadania o Basi”

Nowy tydzień to kolejne okazje do chwalenia się sukcesami naszych studentów!

W sobotni wieczór, międzynarodowe jury nagrodziło twórców najlepszych filmów, które przez cały tydzień prezentowane były we wszystkich krakowskich kinach studyjnych w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Złoty Lajkonik w Konkursie Polskim powędrował do Mateusza Pietraka, reżysera krótkometrażowego dokumentu pt. „Trzy opowiadania o Basi”, w którym to nasz student - Paweł Kozak jest autorem zdjęć! Ponadto dokument ten otrzymał także nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż Olgi Bejm, studentki Szkoły Filmowej w Łodzi.

Wyróżnienie w Konkursie Polskim na tegorocznej edycji festiwalu przyznane zostało na rzecz krótkometrażowego dokumentu w koprodukcji polsko ukraińskiej pt. „Wyraj” w reżyserii naszego studenta - Jakuba Stoszka oraz Magdaleny Mistygacz. Produkcją filmu zajął się Jakub Orłoś, student OPFiTV w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego!

Kompletna lista laureatów 63. edycji KFF: link

Do 18 czerwca wszystkie filmy konkursowe z programu Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz specjalny cykl filmowy Domówka przygotowany przez Typowego Jędrzeja dostępne są online na platformie KFF VOD (link).

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim biorącym udział w festiwalu, cieszymy się również na uczestnictwo w jury naszego wykładowcy - profesora Andrzeja Fidyka oraz absolwenta Damiana Kocura!