Oslo Short Film Festival nagrodziło dokument Andrzeja Cichockiego

Infografika OSFF

Miniony weekend był dla nas wyjątkowy dobry!

🎬 „Trochę raju” reż. Andrzej Cichocki zdobył swoją szesnastą nagrodę, tym razem zachwycił na Oslo Short Film Festival, skąd wraca bogatszy o Nagrodę dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego, gratulujemy!

Wykładowca Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego, dr Andrzej Cichocki w swoim dokumencie (prod. Studio Munka) przedstawił losy rodziny, która żyje „we własnym mikrokosmosie” i choć na horyzoncie widać kominy aglomeracji, to sprawy toczą się tam osobnym torem i bez zbędnych słów.

Film do tej pory zdobył 16 nagród, zgarniając m.in. Srebrnego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym jako Najlepszy Polski Film Dokumentalny. „Trochę raju” był również nominowany przez PSC Polish Society of Cinematographers w kategorii Najlepsze Zdjęcia w filmie dokumentalnym. Znalazł się również w oficjalnej selekcji słynnego festiwalu filmów dokumentalnych IDFA w Amsterdamie, gdzie rozpoczęła się jego wspaniała festiwalowa droga.