Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Dni Otwarte 2024 – zapraszamy kandydatów na kierunek: Reżyseria

05.02.2024

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zaprasza na Dni Otwarte!

Interesujesz się reżyserią filmową? Tworzysz scenariusze? Może jesteś w trakcie procesu twórczego i chciałbyś skonsultować dotychczasową pracę? Chcesz kandydować na Reżyserię na naszym wydziale? W ramach Dni Otwartych mamy dla Ciebie propozycję!

26 kwietnia 2024 r. w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego odbędą się konsultacje scenariuszowe. Godziny tychże konsultacji zostaną ustalone indywidualnie z twórcami scenariuszy. Zapoznaj się z wymaganiami.

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. OGRANICZONA LICZBA MIEJSC.

Oczekujemy na zgłoszenia scenariuszy do filmów dokumentalnych i fabularnych, warunki:

  • maksymalnie 30 stron podlega konsultacji (jeśli scenariusz liczy więcej stron),
  • osobie ubiegającej się o konsultacje przysługuje tylko fabuła lub dokument (nie ma możliwości konsultowania dwóch scenariuszy),
  • zgłoszeń dokonujemy na adres mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), w wiadomości, oprócz scenariuszy - prosimy o pozostawienie informacji tj. imię i nazwisko, numer telefonu oraz nazwa obecnej/ukończonej szkoły średniej/wyższej. W wiadomości prosimy również o wskazanie preferencji godzinowych i konsultującego,
  • zgłoszenia przyjmujemy do 15.04.2024 r.

Konsultacje przeprowadzać będą następujący wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego:

👤 dr hab. Dagmara Drzazga, prof. UŚ (scenariusze dokumentalne, maks. 10) - dziennikarka i reżyser Telewizji Polskiej, od wielu lat związana z Oddziałem TVP w Katowicach, autorka filmów dokumentalnych, reportaży, programów poświęconych tematyce kulturalnej, a także artykułów naukowych i esejów.

👤 dr hab. Michał Rosa, prof. UŚ (scenariusze fabularne, maks. 3) - reżyser i scenarzysta. Absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz reżyserii telewizyjno-filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za film krótkometrażowy "Gry i zabawy wojskowe" był w 1991 roku nominowany do studenckiego Oscara.

👤 mgr Jan Foryś (scenariusze fabularne, maks. 10) - czynny zawodowo reżyser filmów reklamowych. Laureat pierwszej edycji konkursu Papaya Young Directors, również juror późniejszych edycji. Przewodniczący jury w konkursie Grand Press Video Awards. Twórca pierwszego na świecie komercyjnego video w formacie pionowym.

Każda z zakwalifikowanych osób otrzyma indywidualną godzinę (10-15 minut) konsultacji. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji online, natomiast preferowane są konsultacje stacjonarne - upraszamy się więc o zarezerwowanie odpowiedniej ilości czasu 26 kwietnia b.r.

Przyjdź i obierz filmową ścieżkę, serdecznie zapraszamy. Czekamy na Ciebie!

Dni Otwarte 2024 odbywają się podczas 21. edycji Węgiel Film Festival.

Zachęcamy do studiowania na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.