„Noc za Dnia” Katarzyny Sikorskiej z wyróżnieniem na Youality International Short Film Festival we Francji

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Noc za Dnia” (2021) w reż. Katarzyny Sikorskiej wraca z 1. edycji Youality International Short Film Festival w Chantilly we Francji z wyróżnieniem honorowym.

Autorem zdjęć do filmu jest Arkadiusz Powałka. Za kierownictwo produkcji odpowiadała Maria Kawalec. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował prof. dr hab. Filip Bajon. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Youality International Short Film Festival to sezonowy festiwal filmów krótkometrażowych z siedzibą w Chantilly we Francji. Celem festiwalu jest odkrywanie międzynarodowych talentów filmowych i łączenie filmowców z całego świata. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w dniach 7-8 listopada 2022 w Cinema Elysee.