Spotkanie z Wojciechem Diduszko z Millennium Docs Against Gravity

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Diduszko – programerem festiwalu Millennium Docs Against Gravity i dyrektorem Konkursu Polskiego. Spotkanie będzie mieć miejsce w poniedziałek, 19 grudnia 2022 roku o godz. 10:00 w sali kinowej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. św. Pawła 3 w Katowicach.

Otwarte spotkanie dla studentów będzie dotyczyło programowania Konkursu Polskiego festiwalu Millennium Docs Against Gravity oraz współpracy festiwalu z dokumentalistami. Spotkanie będzie prowadziła dr Anna Huth – Dyrektor Instytutu Sztuk Filmowych i Teatralnych Uniwersytetu Śląskiego.

20. edycja Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 12-21 maja 2023 r. w kinach oraz 23 maja – 4 czerwca online na platformie mdag.pl. Millennium Docs Against Gravity zainicjował modę na filmy dokumentalne w Polsce i od tego czasu wzbudza szerokie zainteresowanie odbiorców. W 2022 roku Europejska Akademia Filmowa włączyła Millennium Docs Against Gravity w poczet najważniejszych europejskich festiwali filmowych. Dzięki temu filmy nagradzane na festiwalu będą miały możliwość ubiegania się o EFA.