Jerzy Łukaszewicz laureatem nagrody Pro Scientia et Arte

Fot. Julia Agnieszka Szymala

16 czerwca miał miejsce XXVII Uroczysty Koncert Akademicki, w ramach którego na ręce prof. dr. hab. Jerzego Łukaszewicza, prodziekana ds. nauki i twórczości artystycznej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ wręczono nagrodę Pro Scientia et Arte!

Nagroda „Pro Scientia et Arte” honoruje wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne pracowników uczelni. W każdym roku akademickim mogą zostać przyznane nie więcej niż dwie nagrody.

Podczas uroczystości prof. dr hab. Jerzy Łukaszewicz wygłosił wykład zatytułowany „Kilka uwag w kwestii prawdy artystycznej”, okazję do jego wysłuchania mieli zgromadzeni w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego - doktoranci, studenci, pracownicy, absolwenci. Swoją obecnością na gali zaszczycili również prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz, Dziekan Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego.

Gratulujemy serdecznie Profesorze!

Podziękowania kierujemy dla wszystkich którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia, w szczególności cieszymy się na udział w przedsięwzięciu naszej studentki - Lidii Le Thanh, która to była jedną z prowadzących!

Zachęcamy do zapoznania się z kompletną fotorelacją: link