Inauguracja roku akademickiego na wydziale Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego (2023/2024)

W piątek, 6 października oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok akademicki (2023/2024) na wydziale Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy brali udział w inauguracji, dzięki Państwa obecności wzmocniliśmy w sobie poczucie wspólnoty i dumy z tego, że razem tworzymy tak wspaniałą społeczność zwaną Uniwersytetem Śląskim.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. prof. dr hab. Ewa Jarosz prorektor ds. rozwoju kadry, prof. dr hab. Janusz Janeczek rektor UŚ kadencji 2002 - 2008, prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk rektor UŚ kadencji 2016 - 2020, prof. dr hab. Leszek Drong prodziekan ds. badań naukowych oraz dr Małgorzata Tyrybon prodziekan ds. kształcenia i studentów.

Podczas uroczystości swoje przemówienia wygłosili prof. UŚ, dr hab. Krystyna Doktorowicz dziekan Szkoły Filmowej, prof. dr hab. Ewa Jarosz prorektor ds. rozwoju kadry oraz Maria Magdalena Jeziorowska przedstawicielka samorządu studenckiego. Ponadto mieliśmy okazję wysłuchać prof. UŚ, dr. Ingmara Villqista, którego wykład inauguracyjny nosił tytuł: „Iluzja jakże rzeczywista” Scenariusz filmowy, dramat sceniczny, scenariusz teatru radiowego.

Immatrykulację studentów przeprowadził prof. dr hab. Jerzy Łukaszewicz prodziekan ds. Nauki i Twórczości Artystycznej.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją autorstwa Krzysztofa Szlapy, która dostępna jest na naszym profilu w mediach społecznościowych (link).