Panel „Przyszłość szkół filmowych w Polsce”. Nasza reprezentacja na WFF

W ramach 38. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się panel dotyczący przyszłości szkół filmowych w Polsce. Wydarzenie będzie mieć miejsce w sobotę 22.10.2022 o godzinie 16:00 w Kinie Elektronik (ul. gen. Józefa Zajączka 7).

Gośćmi panelu będą:

• prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz, Dziekan Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • prof. PWSFTviT dr hab. Milenia Fiedler, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi
  • prof. dr hab. Wojciech Marczewski, współzałożyciel i Dyrektor Programowy Szkoły Wajdy
  • dr Barbara Pawłowska, Prorektor ds. Studenckich Warszawskiej Szkoły Filmowej
  • Jerzy Rados, Wicedyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Dyskusję poprowadzi Stanisław Bryś - absolwent kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Organizatorem panelu jest Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Partnerami wydarzenia jest Warszawski Festiwal Filmowy i Warszawska Szkoła Filmowa.

38. edycję Warszawskiego Festiwalu Filmowego otworzył film „Niebezpieczni dżentelmeni” - pełnometrażowy debiut fabularny w reżyserii Macieja Kawalskiego. Film bierze udział w Konkursie 1-2.

Nasza wykładowczyni dr hab. Beata Dzianowicz bierze udział w Konkursie Międzynarodowym. Jej najnowszy film „Strzępy” znalazł się w gronie 15 filmów wyselekcjonowanych z całego świata.

Nasze filmy w sekcji „Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe 2022”:

• „Czas na bunt” (2022), reżyseria: Daniel Le Hai // zdjęcia: Daniel Le Hai // kierownictwo produkcji: Filip Kantor
  • „Funeralia” (2022), reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński // zdjęcia: Daniel Le Hai // kierownictwo produkcji: Alicja Osiej

38. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbywa się w dniach 14-23 października 2022 w Kinie Atlantic oraz Multikinie Złote Tarasy.