„Uwięziona” Piotra Bielińskiego z Nagrodą im. Paula Calinescu na CineMAiubit w Rumunii

„Uwięziona” / fot. Marek Kita, Jan Barszczewski

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Uwięziona” (2021) w reż. Piotra Bielińskiego wraca z 26. edycji CineMAiubit International Student Short Film Festival w Bukareszcie z Nagrodą im. Paula Calinescu za najlepszy dokument. Nagrodę przyznało Jury w składzie: Oana Iancu, Suzy Gillett, Rodica Lazar, Corina Stavila, Calin Boto, Dragan Milinkovic Fimon, Marius Panduru.

Autorami zdjęć do filmu „Uwięziona” są Marek Kita i Jan Barszczewski. Za kierownictwo produkcji odpowiadała Maja Krężel. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawowali prof. dr hab. Andrzej Fidyk, dr hab. Beata Dzianowicz oraz mgr Bartosz Konopka. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

W międzynarodowych konkursach filmów studenckich na CineMAiubit brały udział 3 etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Nasze filmy w Konkursie Fabuła:

• „Dzień Matki” (2021), reżyseria: Patryk Kaflowski // zdjęcia: Patryk Roman // kierownictwo produkcji: Katarzyna Bielińska, Konrad Petrenko-Goljanek
  • „Wyraj” (2020), reżyseria: Agnieszka Nowosielska // zdjęcia: Barbara Kaniewska // kierownictwo produkcji: Małgorzata Miszczak

Nasze filmy w Konkursie Dokument:

• „Uwięziona” (2021) reżyseria: Piotr Bieliński // zdjęcia: Marek Kita, Jan Barszczewski // kierownictwo produkcji: Maja Krężel

26. edycja CineMAiubit International Student Short Film Festival odbywała się w dniach 6-10 grudnia 2022 roku. Głównym celem festiwalu jest promocja twórczości studenckiej oraz umacnianie relacji pomiędzy szkołami filmowymi. Organizatorem festiwalu jest Narodowy Uniwersytet Filmu i Dramatu "I.L.Caragiale" w Bukareszcie oraz Fundacja CineMAiubit.